Elektrostymulacja - idealny trening w zaledwie 20 minut

Trening EMS pozwala poprawić wygląd całego ciała przy minimalnym czasie. Dzięki stymulacji impulsowej o różnych prądach i różnych częstotliwościach godziny spędzone na siłowni można zastąpić innowacyjnym treningiem.

Co to jest elektrostymulacja mięśni?

EMS to elektrostymulacja mięśni, stosowana z powodzeniem w sporcie i fizjoterapii. EMS jest również wykorzystywany przez NASA i armię amerykańską. Trening EMS wykorzystuje zawodników Realu Madryt i znanych sportowców, takich jak bracia Kliczko, bokserzy. Ta metoda jest najbardziej popularna w klubach fitness w Niemczech, Austrii i Szwajcarii
Podczas każdego ćwiczenia nasz mózg wysyła impulsy do neuronów, co powoduje skurcze mięśni. Dzięki EMS cały proces mózgu można zastąpić - bez mózgu, impulsy elektryczne są wysyłane ze specjalnej maszyny.
Impuls ten powoduje kontrolowane skurcze mięśni bez udziału całego lub części układu nerwowego odpowiedzialnego za skurcze podczas tradycyjnego treningu. Im bardziej kontrolowane skurcze, tym większe i silniejsze mięśnie. Dlatego stymulowane są również mięśnie znajdujące się w głębszych warstwach naszego ciała.

Czy elektrostymulacja jest dla mnie odpowiednia?

Szkolenie EMS pochodzi z sektora rehabilitacji. Tam służy do zapobiegania zanikowi mięśni po urazie. W fizjoterapii od wielu lat trening EMS jest wykorzystywany do budowania ukierunkowanych mięśni. Wielu sportowców korzysta z treningu EMS, aby zwiększyć swoją wydajność.

Zadaj sobie pytanie: Czy mogę dać z siebie więcej? Odpowiedź brzmi zwykle: Tak.

Paul Tergat